Nasze panie

   Aleksandra Rybicka- Półnutki

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność: edukacja elementarna i język niemiecki oraz studia magisterskie, specjalność: edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. W wolnych chwilach lubię czytać książki w języku niemieckim. Praca z dziećmi pozwala mi spojrzeć na zwykłe rzeczy oczami dziecka. Głównym celem mojej pracy w przedszkolu jest stworzenie dzieciom najlepszych warunków do zabawy i nauki w poczuciu bezpieczeństwa i miłej atmosfery.

 

 

 

 

 

Kamila Prałat-Plastusie

Nauczyciel kontraktowy. Ukończyłam studia magisterskie o specjalizacji pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na UAM-ie w Poznaniu oraz studia podyplomowe, specjalność wychowanie przedszkolne i kształcenie zintegrowane. Moja praca daje mi dużo satysfakcji. Lubię prowokować dzieci do samodzielnego wyciągania wniosków, poznawania świata i do samodzielności po prostu… Najcenniejszą dla mnie nagrodą jest szczery uśmiech i zadowolenie „moich dzieci”.

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci: Michała i Hani.

 


 

Sylwia Kosz- Muzykanci

Jestem nauczycielem kontraktowym, ukończyłam pedagogiczne studia wyższe na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Moim marzeniem zawsze była praca w przedszkolu, rozwijanie wrodzonych zdolności dzieci oraz pomaganie im w poznawaniu świata. Dodatkowo, aby podnieść swoje kwalifikacje ukończyłam kurs kwalifikacyjny z Terapii Pedagogicznej, który pomaga w indywidualnej pracy z dziećmi, także z dziećmi ze szczególnymi potrzebami. W swojej pracy wykorzystuję różnorodne metody aktywizujące: Metoda projektów, Edukacja przez ruch, Metoda Ruchu rozwijających Weroniki Scherborne, Metoda dobrego startu. Uwielbiam spędzać czas na zabawie z dziećmi, ponieważ jestem przekonana, że:

„Dziecko,bawiąc się, doznaje po raz pierwszy w życi radości twórcy i władcy." (Antoni Kępiński)   

 

 

 

   

Aleksandra Pietrzak - Poszukiwacze   

Jestem absolwentką Pedagogiki, specjalność edukacja elementarna i terapia pedagogiczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czasie studiów zdobywałam doświadczenie udzielając się w wolontariacie. Czas wolny staram się spędzać aktywnie, aczkolwiek moim największym zainteresowaniem jest literatura. Praca z dziećmi jest dla mnie źródłem radości oraz wewnętrznej satysfakcji, a także motywacją do poszukiwania kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań w działaniu.

 

 

 
 
 
 

Natalia Mankiewicz – Sportowcy

Jestem nauczycielem z czteroletnim stażem. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku: Wychowanie Fizyczne ze specjalizacją gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna oraz studia podyplomowe na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji. Jestem osoba uśmiechniętą, cierpliwą i bardzo zaangażowana w swoją pracę. Prywatnie lubię sport, jestem instruktorką aerobiku.
Moją pasją są również zwierzęta. 

 

 

 

 

 

 

Marta Borowiak- Zdobywcy

Jestem absolwentką studiów magisterskich UAM specjalność pedagogika opiekuńczo- wychowawcza oraz studiów licencjackich edukacja wczesnoszkolno- przedszkolna. Praca z dziećmi była zawsze moim marzeniem, a ukończone studia utwierdziły mnie w tych przekonaniach. Praca sprawia mi dużo radości, a codzienny kontakt z przedszkolakami ich uśmiechnięte twarze sprawiają, że staje się ona przyjemna. 

 

 

 
 

 

 

Jadwiga Bulińska- Odkrywcy

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku: Socjologia Zachowań Ludzkich oraz studiów podyplomowych: Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna. Jestem nauczycielem kontaktowym, a praca z dziećmi daje mi radość i natchnienie do nowych działań. Prywatnie lubię dobrą książkę i wycieczki rowerowe z rodziną.

 

                                                                       
 

Emilia Tomiak - nauczyciel wspomagający

Jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam studia licencjackie o specjalizacji pedagogika opiekuńczo- wychowawcza na PWSZ w Lesznie. Studia magisterskie kontynuowałam na WSH w Lesznie na specjalności wychowanie przedszkolne i kształcenie zintegrowane.
Uwielbiam dziecięce uśmiechy, radość oraz oddanie. Dlatego też w mojej pracy chcę dać im to samo poprzez zabawę i naukę. Pracuję różnymi metodami aktywizującymi . Najbardziej lubię Edukację przez ruch.
Prywatnie jestem mamą trójki cudownych dzieci.

 

Sandra Owczarczak- nauczyciel wspomagający

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku: poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna oraz studiów licencjackich edukacja wczesnoszkolna i wy chowanie przedszkolne. W swojej pracy z dziećmi staram się pracować tak, aby w dzieciach rozwijać zamiłowanie do poznawania świata. Na zajęciach ważna dla mnie jest dobra atmosfera, gdzie każde dziecko czuje się swobodnie. Praca w przedszkolu pozwala mi patrzeć na świat z perspektywy dziecka. Dzieci uczą mnie radości z "małych rzeczy" otwartości oraz kreatywności.
Moją pasją jest psychologia, a także botanika; lubię czytać książki na temat rozwoju osobistego.