Akademia Aquafresh

 

 

 

 

 

 

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach od 2011 roku oraz od 2014 roku w żłobkach.

Tegoroczna edycja swoim zasięgiem obejmie prawie 5000 przedszkoli w całej Polsce oraz 700 żłobków. W tym roku wspólnie z Pastusiami o ząbki będzie dbać ponad 460 000 dzieci.

Do 1 września 2016 roku każde przedszkole zakwalifikowane do V edycji Akademii Aquafresh otrzymuje bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych, a w nim scenariusze zajęć, plakaty, naklejki, karty mycia ząbków, odznaki dla najmłodszych i wiele innych kolorowych materiałów edukacyjnych.

Na podstawie przekazanych materiałów w przedszkolach realizowane będą zajęcia edukacyjne, w czasie których najmłodsi dowiedzą się, jak dbać o ząbki i nie dopuścić do spotkania z Robaczkiem Próchniaczkiem.

W Polsce problem próchnicy jest nadal bardzo poważny - prawie 90% dzieci w Polsce jest dotkniętych tą chorobą! Jesteśmy w czołówce krajów z największym procentem dzieci chorujących na próchnicę!

Naszym zdaniem najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą.